Przejdź do treści
podkluczyk.pl » Blog » Ceny nieruchomości w Warszawie – ile kosztuje mieszkanie w stolicy?

Ceny nieruchomości w Warszawie – ile kosztuje mieszkanie w stolicy?

Ceny mieszkań w warszawie - ile kosztuje mieszkanie w stolicy

Ceny nieruchomości w Warszawie są jednymi z najwyższych w Polsce. Poza kilkoma miejscowościami typowo turystycznymi jak Sopot czy Zakopane, to właśnie w Warszawie znajdują się najdrożej wyceniane apartamenty. Stolica kraju jest największym miastem w Polsce nie tylko pod względem powierzchni, ale również populacji. Co miesiąc w internecie pojawia się kilkanaście tysięcy unikalnych ofert sprzedaży nieruchomości tylko z Warszawy. Właśnie dlatego to od stolicy zaczynamy serię raportów cenowych z lokalnych rynków nieruchomości w 2021 roku.

Ceny nieruchomości w Warszawie – ile kosztuje mieszkanie w stolicy?

Mediana cen w Warszawie osiągnęła poziom 12 tysięcy złotych za metr kwadratowy – informowaliśmy o tym w czerwcowym raporcie ogólnopolskim. Jest to rekordowy poziom cen przeciętnych odnotowanych w stolicy. Aby uzmysłowić sobie dobitnie co to oznacza można to ująć wprost – połowa mieszkań w Warszawie wyceniana jest na przynajmniej 12 tys. zł/mkw. Na tle Polskiego rynku nieruchomości Warszawa jest zdecydowanym liderem w rankingu najdroższych miast.

ceny nieruchomości w Warszawie w lipcu 2021

Najdroższe dzielnice w Warszawie

Śródmieście i Żoliborz to najdroższe dzielnice w Warszawie. Ceny ofertowe mieszkań w Śródmieściu Warszawy wyceniane są przeciętnie na niemal 16 tys. zł/mkw. Na drugim najdroższym Żoliborzu ceny ofertowe nieruchomości w lipcu 2021 osiągnęły przeciętny poziom 14 tys. zł/mkw. Kolejne cztery dzielnice, w których mieszkania wyceniane są przeciętnie na około 13 tys. zł/mkw. to Mokotów, Wola, Wilanów i Ochota.

Najtańsze mieszkania w Warszawie

Dzielnicami, w których można znaleźć najtańsze mieszkania w Warszawie są Wesoła, Rembertów oraz Białołęka. Mediana cen mieszkań w Wesołej wyniosła w lipcu 2021 roku 8,6 tys. zł/mkw. To niemal dwukrotnie mniej niż w Śródmieściu. W Rembertowie oraz Białołęce ceny przeciętne nieznacznie przekraczają 9 tys. zł/mkw. Ostatnimi dwoma dzielnicami, gdzie ceny przeciętne nie przekraczają jeszcze 10 tys. zł/mkw.Wawer oraz Ursus.

ceny nieruchomości w Warszawie - dzielnice

Ceny nieruchomości w Warszawie – ponad 13 tysięcy ofert w lipcu

W lipcu 2021 w Multiwyszukiwarce podkluczyk.pl śledzącej ogłoszenia ze 100 najpopularniejszych portali pojawiło się ponad 13 tysięcy nowych unikalnych ogłoszeń. Najwięcej nowych ofert dotyczy nieruchomości na Mokotowie i Woli. Z drugiej strony najmniej ofert sprzedaży mieszkań w internecie pochodzi z Żoliborza, Wilanowa, Wawra, Rembertowa oraz z Wesołej.

ilość ogłoszeń sprzedaży mieszkań w Warszawie

Ceny nieruchomości w Warszawie w grupach powierzchniowych

W niemal całej Polsce najdroższymi mieszkaniami pod względem ceny metra kwadratowego są mieszkania najmniejsze. W Warszawie mediana cen nieruchomości do 38 mkw. wynosi nie mniej niż 10 tys. zł/mkw. niezależnie od dzielnicy. Najdroższe są oczywiście kawalerki w Śródmieściu gdzie przeciętna cena zbliża się w lipcu 2021 do 17 tys. zł/mkw. Inaczej jednak niż w całej Polsce, w Warszawie najwięcej kosztują największe apartamenty. Za mieszkania o powierzchni powyżej 70 mkw. w Śródmieściu oczekuje się przeciętnie prawie 21 tys. zł/mkw. Podobnie jest na Żoliborzu, Mokotowie i w Wilanowie, gdzie również najwyższe oferty dotyczą największych mieszkań.

ceny nieruchomości w Warszawie w grupach powierzchniowych

Ceny nieruchomości w Warszawie bez korekty

Mieszkania w Warszawie od niemal dekady, czyli od dołka w 2012 roku, tylko drożeją. W ostatnich miesiącach bańka cenowa na stołecznym rynku nieruchomości rośnie coraz szybciej. Ceny mieszkań w stolicy napędzane są dodatkowo przez rekordową inflację (5% inflacji CPI w lipcu według oficjalnych danych GUS). Bez wyraźnych bodźców jak np podniesienie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej nie spodziewamy się zatrzymania wzrostów cen w stolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *