Przejdź do treści
podkluczyk.pl » Blog » Ceny mieszkań w Gdyni w kwietniu 2024 według dzielnic

Ceny mieszkań w Gdyni w kwietniu 2024 według dzielnic

ceny mieszkań w Gdyni według dzielnic, kwiecień 2024

Gdynia to dynamicznie rozwijające się miasto położone nad Morzem Bałtyckim, będące częścią Trójmiasta, które tworzy wraz z Gdańskiem i Sopotem. To jedno z najważniejszych polskich miast portowych, znane z nowoczesnej architektury, pięknych plaż oraz tętniącego życiem centrum. Gdynia jest ceniona za wysoki standard życia, liczne atrakcje turystyczne i rozwiniętą infrastrukturę. Miasto jest również istotnym ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym, co przyciąga zarówno nowych mieszkańców, jak i inwestorów. Ceny mieszkań w Gdyni są jednymi z najwyższych w Polsce, mimo że Gdynia nie jest miastem wojewódzkim. Dodatkowo, ceny mieszkań w Gdyni znacząco różnią się w zależności od dzielnicy. Zapraszamy do lektury pierwszego raportu cen ofertowych mieszkań w Gdyni według dzielnic w kwietniu 2024.

Ceny ofertowe mieszkań w Gdyni – kwiecień 2024

W kwietniu 2024 mediana cen ofertowych mieszkań w Gdyni wyniosła 12 618 zł/m2, a średnia cena ofertowa mieszkań wyniosła 13 843 zł/m2. Zakres cen ofertowych za metr kwadratowy mieszkania w Gdyni jest bardzo szeroki. Znajdziemy w Gdyni zarówno mieszkania po około 4 tysiące za metr kwadratowy, jak i luksusowe apartamenty wycenione powyżej 45 tysięcy złotych za metr kwadratowy powierzchni. Najtańsze 10% sprzedawanych mieszkań w Gdyni oferowane jest poniżej 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Z kolei 10% najdroższych ofert sprzedaży mieszkań w Gdyni zaczyna się od ceny powyżej 22 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

ceny mieszkań w Gdyni wykres, histogram, rozkład cen mieszkań w Gdyni, kwiecień 2024
Rozkład cen ofertowych mieszkań w Gdyni, średnia cena mieszkania za metr w Gdyni, mediana cen mieszkań za metr w Gdyni

Najdroższe dzielnice w Gdyni – kwiecień 2024

Najdroższe dzielnice Gdyni to Orłowo oraz Kamienna Góra, gdzie mediana cen ofertowych mieszkań wyniosła odpowiednio 27 000 zł/m2 oraz 23 000 zł/m2. Dodatkowo, dzielnicami, w których mediana cen jest wyraźnie większa od mediany dla całej Gdyni są: Mały Kack, Śródmieście, Wzgórze Św. Maksymiliana oraz Redłowo. W tych dzielnicach Gdyni mediana cen ofertowych za metr kwadratowy wynosi od 15 000 zł do nawet 18 500 zł.

Ceny mieszkań w dzielnicach Gdyni wykres, podział na dzielnice, mediana cen, kwiecień 2024
Na pomarańczowo mediana cen, na granatowo drugi i trzeci kwartyl zakresu cen mkw. w danej dzielnicy, przerywaną linią całkowity zakres cen dla danej dzielnicy Gdyni.

Najtańsze dzielnice w Gdyni – kwiecień 2024

Najtańszymi dzielnicami Gdyni były w kwietniu 2024 Pustki Cisowskie, Obłuże, Karwiny oraz Pogórze, gdzie mediana cen ofertowych wynosiła odpowiednio 9 700 zł/m2 oraz 10 000 zł/m2 w przypadku pozostałych trzech wymienionych dzielnic. Wyraźnie poniżej mediany dla całej Gdyni wyceniane są przeciętnie również mieszkania w dzielnicach Dąbrowa, Cisowa, Chylonia oraz Leszczynki, gdzie mediana cen nie przekracza 11 000 zł/m2. Interesującą anomalią na mapie jest wyraźnie niższa mediana cen na tle sąsiadujących dzielnic Gdyni w dzielnicy Karwiny. Można przypuszczać, że przedłużający się remont węzła Gdynia-Karwiny, a w szczególności prace przy ulicy Wielkopolskiej, wpływają na mniejszy popyt lub większą podaż na mieszkania w tym rejonie Gdyni.

Ceny meiszkań w dzielnicach Gdyni w kwietniu 2024, mapa cen mieszkań przeciętnych w Gdyni
Gdynia – ceny mieszkań według dzielnic, mapa

Ceny ofertowe mieszkań w Gdyni według dzielnic – kwiecień 2024

Podsumowując, najdroższe dzielnice Gdyni to Orłowo oraz Kamienna Góra, gdzie ceny przekraczają medianę dla całego miasta o ponad 113%! Z kolei najtańszymi dzielnicami Gdyni są Pustki Cisowskie, Obłuże, Pogórze oraz Karwiny, gdzie mediana cen mieszkań mieści się w granicach 9 700-10 000 zł/m2. Decydując się na poszukiwanie okazyjnego mieszkania w Gdyni, wybierając cztery najtańsze dzielnice można liczyć na cenę niższą o około 24% w porównaniu z medianą cen dla całej Gdyni. Na pewno ceny nieruchomości w Gdyni na tle cen mieszkań w Polsce utrzymują się na dość wysokim poziomie. Gdyby Gdynię zestawiać z innymi miastami wojewódzkimi, to pod względem mediany cen ofertowych za metr kwadratowy byłaby na 5 miejscu (biorąc pod uwagę dane z kwietnia 2024).

Bezpłatne raporty cen mieszkań w grupie na facebooku

Jeśli interesują Cię ceny mieszkań w Gdyni według dzielnic, to koniecznie zerknij na grupę na Facebooku, gdzie co miesiąc publikowane są bezpłatne raporty cenowe. Dzięki temu możesz śledzić zmiany cen na rynku nieruchomości i zorientować się, które dzielnice Gdyni są najdroższe, a które najtańsze. Statystyki uwzględniają wiele szczegółów, takich jak wielkość mieszkania, podział na rynek pierwotny i wtórny, a także analizę trendów w poszczególnych dzielnicach. Śledzenie tych raportów może pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu lub wynajmu mieszkania w Gdyni. Dołącz do grupy już dzisiaj i bądź na bieżąco z cenami nieruchomości w Gdyni!

Raport cen mieszkań w Warszawie, w Polsce.

Aby nie przegapić nowych raportów zachęcamy również do zapisania się na newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *