Przejdź do treści
podkluczyk.pl » Blog » Gdzie szukać nieruchomości online? Więcej niż wyszukiwarka mieszkań.

Gdzie szukać nieruchomości online? Więcej niż wyszukiwarka mieszkań.

gdzie szukać nieruchomości - więcej niż wyszukiwarka mieszkań

Wiele osób, które chciałoby kupić okazyjnie mieszkanie staje przed wyzwaniem już w pierwszym kroku tego długiego procesu. Gdzie szukać nieruchomości online? Skąd wiadomo, że znaleziona oferta jest okazją inwestycyjną? Która wyszukiwarka mieszkań jest najlepsza? Dzisiejszy wpis poświęcony jest pierwszemu etapowi inwestycji w nieruchomość, czyli poszukiwaniu okazyjnej oferty.

Gdzie szukać nieruchomości w okazyjnej cenie?

Najprostsza odpowiedź jest najbardziej oczywista – wszędzie. Na portalach internetowych z ogłoszeniami, w agencjach pośrednictwa, w lokalnych gazetach, w terenie, wśród znajomych, na grupach zainteresowań na portalach społecznościowych. Oczywiście absolutnie wszystkich możliwych miejsc, w których pojawiają się oferty sprzedaży nieruchomości nie sposób przejrzeć osobiście. Są jednak sposoby na zmaksymalizowanie zasięgów swoich poszukiwań. Pomijamy w rozważaniach oddelegowanie poszukiwania okazji inwestycyjnej do pośrednika. Co zrobić zatem aby na własną rękę znaleźć mieszkanie lub dom na sprzedaż poniżej ceny rynkowej?

monitor rynku nieruchomości; więcej niż wyszukiwarka mieszkań; podkluczyk

Co to jest cena rynkowa? Czym jest okazja inwestycyjna?

Zanim zdecydujemy gdzie szukać nieruchomości online zastanówmy się jednak czym jest cena rynkowa – to do niej wszak będziemy odnosić znalezione oferty. Okazją inwestycyjną będą najczęściej oferty, które wyceniane są poniżej ceny rynkowej.

Cena rynkowa to dla naszych rozważań cena za jaką w ostatnim czasie w danej lokalizacji sprzedawane były podobne mieszkania. Podobne, ponieważ nie istnieją dwa identyczne chociażby co do lokalizacji mieszkania. Nawet lokale w tym samym budynku mogą znajdować się na różnych piętrach lub mieć inną wystawę okien. Jeżeli już ustalimy jakie parametry mieszkania nas interesują i sprawdzimy w jakiej cenie podobne mieszkania sprzedawały się w danej lokalizacji, to wyciągając średnią lub medianę z tych cen znamy cenę rynkową.

Cena rynkowa mieszkania – skąd wziąć dane?

Aby najdokładniej ustalić cenę rynkową potencjalnego mieszkania spełniającego nasze wymagania należy skorzystać z usługi rzeczoznawcy majątkowego. Rzeczoznawca majątkowy przygotowuje dokument zwany operatem szacunkowym, z którego między innymi wynika realna wartość rozważanej nieruchomości. Usługa taka jest płatna. Oczywiście dopóki nie mamy konkretnego mieszkania taka usługa jest trudniejsza w realizacji. Skąd zatem wziąć dane o cenach mieszkań aby na własną rękę ustalić przybliżoną cenę rynkową poszukiwanej nieruchomości? Można posiłkować się cenami transakcyjnymi lub cenami ofertowymi dla podobnych mieszkań.

Ceny transakcyjne i ceny ofertowe nieruchomości

Ceny transakcyjne nieruchomości to ceny po jakich zostały zawierane transakcje sprzedaży nieruchomości w przeszłości (im bliższej tym bardziej pomocne dane). Z kolei ceny ofertowe to ceny po jakich właściciele oferują swoje nieruchomości do sprzedaży. Przegląd historyczny jednych i drugich cen opracowywany i publikowany jest kwartalnie przez Narodowy Bank Polski. Minusem danych publikowanych przez NBP jest to, że są one uśredniane dla całego miasta i podawane są raz na 3 miesiące. Nie da się więc z nich odczytać wartości mieszkań w konkretnej dzielnicy czy na konkretnym osiedlu.

gdzie szukać nieruchomości - ceny ofertowe vs transakcyjne; więcej niż wyszukiwarka mieszkań; NPB
Ceny ofertowe oraz ceny transakcyjne na podstawie danych NPB – dostępne w portalu podkluczyk.pl

Ceny ofertowe nieruchomości – wyszukiwarka mieszkań

Najbardziej przystępnym i potencjalnie najbardziej dokładnym sposobem na ustalenie cen ofertowych nieruchomości jest własnoręczne wyszukanie interesujących aktualnych ofert sprzedaży mieszkań czy domów spełniających nasze oczekiwania. W tym celu warto przejrzeć więcej niż jeden portal z ogłoszeniami sprzedaży nieruchomości i zapisać sobie ceny i parametry atrakcyjnych dla nas ofert. Im więcej portali z ogłoszeniami nieruchomości przejrzymy tym lepiej, bo ogłoszenia umieszczane na jednym portalu niekoniecznie muszą pojawić się na innych. Jedynie biura nieruchomości specjalizujące się w pośrednictwie przy sprzedaży nieruchomości umieszczają te same oferty na wielu portalach jednocześnie.

Gdzie szukać nieruchomości online- jak łatwo przeszukiwać wiele portali?

Ręczne przeszukiwanie wielu portali jest jednak czasochłonnym i monotonnym zadaniem. Na samo badanie rynku i ustalenie orientacyjnie rynkowej ceny ofertowej na podstawie już istniejących ogłoszeń można faktycznie poświęcić jeden weekend. O ile taki koszt jest do zaakceptowania, o tyle ponowne przeszukiwanie tych samych wielu portali, kiedy przyjdzie przeglądać nowe oferty sprzedaży, może być uciążliwe. Okazyjna oferta sprzedaży mieszkania poniżej ceny rynkowej to cel poszukiwań wszystkich osób konkurujących o nią w danej lokalizacji. Wyjątkowo nisko wycenione nieruchomości znajdują chętnych kupujących nawet w kilka godzin po zamieszczeniu ogłoszenia w internecie. Jak zatem być na bieżąco z najnowszymi ofertami i nie spędzić na odświeżaniu portali z ogłoszeniami całych dni? Gdzie szukać nieruchomości online w okazyjnej cenie?

Odpowiedzią na to jest oferta portalu podkluczyk.pl – monitorującego oferty z innych portali z ogłoszeniami. Dzięki Multiwyszukiwarce nieruchomości możliwe jest jednoczesne przeszukiwanie 100 portali z ogłoszeniami z całej Polski.

gdzie szukać nieruchomości - ogloszenia z calej polski; więcej niż wyszukiwarka mieszkań; moniter

Mutliwyszukiwarka nieruchomości – jak to działa?

Multiwyszukiwarka ogłoszeń sprzedaży nieruchomości pozwala na wygodne przeglądanie ofert pochodzących ze 100 najpopularniejszych portali z ogłoszeniami z całej Polski. W łatwy sposób Użytkownik jest w stanie filtrować ogłoszenia pasujące do zdefiniowanych przez siebie kryteriów. Ogłoszenia prezentowane są w postaci przejrzystych rekordów zawierających najistotniejsze informacje. Po rozwinięciu rekordu wyświetlane są pełne informacje dotyczące oferty wraz z odnośnikiem do oryginalnego ogłoszenia. Jeżeli ogłoszenie jest interesujące można zapisać je w osobistym Analizatorze rynku. Ogłoszenia z różnych portali odnoszące się do tej samej oferty są grupowane w jeden rekord, dzięki czemu widok Multiwyszukiwarki nie zawiera zbędnych duplikatów ofert.

Jeżeli odpowiedź wszędzie na pytanie Gdzie szukać nieruchomości online? brzmiała dotąd absurdalnie, to dzięki podkluczyk.pl wydaje się to już całkiem realne.

Multiwyszukiwarka – więcej niż zwykła wyszukiwarka mieszkań

Do najważniejszych zalet takiego narzędzia dla inwestujących w nieruchomości należą między innymi:

  • Multiwyszukiwarka ofert sprzedaży nieruchomości przeszukująca 100 najpopularniejszych portali z ogłoszeniami z całej Polski,
  • Możliwość utworzenia oraz wielokrotnego wykorzystania osobistych filtrów ogłoszeń,
  • Automatyczne powiadomienia wysyłane na maila zawierające najnowsze ogłoszenia pasujące do zdefiniowanych kryteriów (lokalizacji i filtrów),
  • Automatyczna klasyfikacja cen ogłoszeń na tle wszystkich ogłoszeń z danej lokalizacji, która ułatwia znalezienie okazji inwestycyjnej poniżej ceny rynkowej,
  • Osobisty Analizator rynku pozwalający na zapisanie interesujących nas ogłoszeń do obejrzenia lub w ramach badania rynku nieruchomości,
klasyfikacja cen; więcej niż wyszukiwarka mieszkań
Więcej niż wyszukiwarka mieszkań – automatyczna klasyfikacja ofert na portalu podkluczyk.pl

Więcej niż wyszukiwarka mieszkań – automatyczna analiza ceny

Rewelacyjną funkcją dostępną w widoku ogłoszeń jest automatyczne oznaczanie atrakcyjności cenowej oferty (ceny za metr kwadratowy) dla danego rynku. Dla każdego miasta na podstawie mediany cen ofertowych za mkw. wyznaczana jest cena rynkowa. W oparciu o cenę rynkową każde ogłoszenie na podstawie ceny za mkw. oznaczane jest symbolem kwartylu cenowego w jakim znajduje się dana oferta. Zakres cen wynika z wszystkich cen dla danego miasta. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób można z dużym prawdopodobieństwem zidentyfikować mieszkania poniżej ceny rynkowej. Oferty z pierwszego kwartylu, czyli ze zbioru 25% najniżej wycenionych mieszkań, będą potencjalnymi okazjami. Oferty z czwartego kwartylu to mieszkania wyceniane zdecydowanie wyżej niż pozostała część lokalnego rynku. Mogą to być mieszkania w doskonałej lokalizacji albo wyjątkowo luksusowo wykończone.

Gdzie szukać nieruchomości online? – w swojej skrzynce mailowej

Drogą mailową na życzenie Użytkownika portal automatycznie informuje o nowych interesujących ofertach. System wysyła powiadomienia mailowe natychmiastowo po pojawieniu się oferty w internecie lub nie częściej niż wybrany przez Użytkownika okres (np 15 min lub 4 godz.). Ustawienie najczęstszych powiadomień automatycznych może spowodować zakwalifikowanie wiadomości z serwisu jako spam przez operatora poczty elektronicznej, dlatego w takim przypadku Użytkownik powinien zadbać o dodanie adresu portalu do zaufanych odbiorców. Dzięki powiadomieniom mailowym przyszły inwestor w nieruchomość już nie zastanawia się gdzie szukać nieruchomości online w okazyjnej cenie. Interesujące oferty same spływają na skrzynkę mailową i szukają atencji inwestora.

gdzie szukać nieruchomości - ceny powiadomienia mailowe; więcej niż wyszukiwarka mieszkań
Więcej niż wyszukiwarka mieszkań – powiadomienia mailowe z portalu podkluczyk.pl

Więcej niż wyszukiwarka mieszkań – osobisty analizator rynku

W wielu popularnych portalach ogłoszeniowych z łatwością można dodać interesujące ogłoszenie do ulubionych czy też obserwowanych ogłoszeń. Pozwala to w łatwy sposób wrócić do ogłoszenia w przyszłości. Portal podkluczyk.pl w fenomenalny sposób rozszerza tę pozornie prostą funkcjonalność. Ogłoszenia dodawane do Analizatora rynku automatycznie grupują się na podstawie lokalizacji z dokładnością do miast i dzielnic. Dodatkowo dla każdej lokalizacji z zapamiętanych ogłoszeń w sposób automatyczny wylicza się średnia cena za metr kwadratowy mieszkania. Dzięki tej właściwości w łatwy sposób Użytkownik jest w stanie wykonać badanie rynku zapamiętując na przykład wszystkie interesujące go ogłoszenia. Analizator rynku obliczy z jaką kwotą za metr kwadratowy należy się liczyć w przypadku średnim dla danej lokalizacji.

Badanie lokalnego rynku nieruchomości- analizator rynku zapamiętuje historię

Raz zapisane ogłoszenie nie znika z Analizatora rynku dopóki Użytkownik sam go nie usunie. Pozwala to na gromadzenie wiedzy na temat badanego rynku bez obawy, że w przypadku wygaśnięcia ogłoszenia dane zbierane przez Użytkownika znikną. Ponadto każde ogłoszenie może zostać oznaczone przez Użytkownika jako obejrzane czy w trakcie negocjacji a także czy jest to mieszkanie wyremontowane.

analizator rynku; więcej niż wyszukiwarka mieszkań
Badanie lokalnego rynku mieszkań – Analizator rynku portalu podkluczyk.pl to inteligentny asystent inwestora

Gdzie szukać nieruchomości online? – najłatwiej na podkluczyk.pl

Multiwyszukiwarka ogłoszeń sprzedaży nieruchomości podkluczyk.pl to nowoczesne podejście do poszukiwania mieszkania poniżej ceny rynkowej. Pozwala przede wszystkim na oddelegowanie procesu przeszukiwania portali z ogłoszeniami bez angażowania agencji nieruchomości. W przystępny sposób podkluczyk.pl zapewnia w jednym miejscu dostęp do ofert ze 100 portali źródłowych z ogłoszeniami z całej Polski. Analizator rynku pozwala na osobiste badanie lokalnego rynku nieruchomości. Automatyczna klasyfikacja cen ofertowych w intuicyjny sposób wyróżnia okazyjne oferty na tle lokalnego rynku. Zakup mieszkania poniżej ceny rynkowej dzięki odpowiedniej świadomości cen na rynku potrafi wygenerować oszczędności liczone w dziesiątkach tysięcy złotych. Automatyczne powiadomienia mailowe pozwalają na ogromną oszczędność czasu. Oferty wyszukują się same i spływają na skrzynkę mailową.

Gdzie zatem najlepiej szukać nieruchomości? Najlepiej wszędzie. Najłatwiej na podkluczyk.pl.

2 komentarze do “Gdzie szukać nieruchomości online? Więcej niż wyszukiwarka mieszkań.”

    1. Pani Barbaro, oczywiście ogłoszenia bezpośrednie znajdują się wśród ofert z ponad 100 portali jakie przeszukuje wyszukiwarka nieruchomości podkluczyk.pl. O ile tylko nieruchomości od właściciela są poprawnie oznaczone przez twórców ogłoszeń, to można bez problemu filtrować oferty i oglądać wyłącznie ogłoszenia bezpośrednie, bez ofert agencji i pośredników nieruchomości.

      Zapraszamy do bezpłatnego wypróbowania aplikacji podkluczyk.pl przez nawet 10 dni. 3 dni otrzymuje każdy nowo zarejestrowany Użytkownik po zapisaniu się na newsletter, a kolejne 7 dni gratis można odebrać po wypełnieniu ankiety satysfakcji w zakładce Opinie w panelu podkluczyk.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *