Przejdź do treści
podkluczyk.pl » Blog » Monitorowanie ogłoszeń nieruchomości – jak znaleźć okazyjne mieszkanie?

Monitorowanie ogłoszeń nieruchomości – jak znaleźć okazyjne mieszkanie?

monitorowanie rynku nieruchomosci; moniter

Znalezienie okazyjnej oferty wśród ogłoszeń sprzedaży nieruchomości online pozwala zaoszczędzić w polskich realiach nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z kolei samo przeszukiwanie ofert nieruchomości online może pochłonąć sporo czasu jeżeli robi się to ręcznie. Jak zatem pozyskać okazyjne oferty sprzedaży nieruchomości w internecie? Co więcej, jak przeszukiwać oferty sprzedaży nieruchomości online sprytnie i nie tracić na to mnóstwa czasu? Czy monitorowanie ogłoszeń nieruchomości można oddelegować?

Okazyjne oferty sprzedaży nieruchomości online- jak je pozyskiwać?

jak pozyskać okazyjne oferty sprzedaży nieruchomości online; monitor ogłoszeń nieruchomości; moniter

Okazyjne oferty sprzedaży nieruchomości to takie, których cena jest atrakcyjna na tle rynku. Jak zatem znaleźć mieszkanie lub dom poniżej wartości rynkowej? Pierwszym nieoczywistym krokiem jest ustalenie wartości rynkowej nieruchomości podobnych do takich jakiej poszukujemy. Podobne nieruchomości to mieszkania lub domy o zbliżonym metrażu w wybranej przez nas lokalizacji. Dla ustalenia wartości rynkowej niekiedy wystarczy przejrzeć dowolny portal zawierający oferty sprzedaży nieruchomości online i wynotować potencjalnie interesujące nas oferty jakby nie ograniczał nas budżet. Mediana cen z dziesięciu lub dwudziestu ofert będzie prawdopodobnie zbliżona do ceny rynkowej w danej lokalizacji. Dysponując już punktem odniesienia możemy określać czy znalezione mieszkanie czy dom jest poniżej wartości rynkowej, czyli czy jest ono okazją inwestycyjną.

Strony z nieruchomościami – oferty mieszkań w internecie

Skoro znamy już cenę rynkową poszukiwanej nieruchomości, to co dalej? Jak znaleźć mieszkanie poniżej wartości rynkowej? Jakie strony z nieruchomościami warto przeglądać aby znaleźć okazję? Odpowiedź właściwa jest najprostsza – najlepiej wszystkie. I jeśli zależy nam na pozyskaniu prawdziwych okazji wśród ofert w internecie, to przeglądanie absolutnie wszystkich portali jest istotne. Aby rozeznać się w lokalnym rynku nieruchomości zwykle wystarczy przejrzeć oferty z portali takich jak otodom, gratka, olx, czy gumtree. Aby trafić okazję na stronach z nieruchomościami warto dotrzeć do mniej znanych portali jak bezposrednio, lento, okolica czy nawet rzeszowiak. To na tych mniej oczywistych portalach, spoza głównego nurtu, pojawiają się najczęściej oferty bezpośrednio od właścicieli. Takie oferty nie są obarczone prowizją pośrednika i mają prawdopodobnie większy potencjał na zbijanie ceny w drodze negocjacji. Jak jednak przeszukać wszystkie strony z nieruchomościami i nie stracić na to życia?

Agregator ofert nieruchomości online

agregator ofert nieruchomości; przeszukiwarka nieruchomości online; moniter

Z pomocą wszystkim poszukującym okazji na wielu stronach z nieruchomościami przychodzi automatyzacja. Tak jak google pozwala przeszukiwać zasoby całego internetu, tak istnieje podkluczyk.pl – wyspecjalizowana wyszukiwarka mieszkań i domów, która w jednej chwili potrafi przeszukiwać niemal wszystkie strony z nieruchomościami. Dzięki temu można monitorować ogłoszenia nieruchomości z całego internetu w jednym miejscu. Wyniki przeszukiwania ofert nieruchomości są agregowane i prezentowane w jednym miejscu w przystępny sposób. Dlaczego to jest takie istotne? Ponieważ portali z nieruchomościami jest w polskim internecie ponad 100. Przeszukanie ręczne 100 portali może się wydawać wykonalne, nawet w jedno popołudnie. Tylko czy poświęcenie każdego popołudnia na sprawdzenie najnowszych ofert jest równie realne? Mając do dyspozycji agregator, czy też przeszukiwarkę ofert nieruchomości – jak najbardziej.

Automatyczna wyszukiwarka nieruchomości online

Poza podstawową zaletą podkluczyk.pl jako przeszukiwarki wielu portali z ofertami sprzedaży nieruchomości, kolejną jest automatyzacja w monitorowaniu ogłoszeń nieruchomości. Przeszukiwanie wielu portali w jednym miejscu jest bardzo pomocne do badania rynku i aktualizowania kryteriów wyszukiwania. Najważniejszą jednak funkcjonalnością automatycznej wyszukiwarki nieruchomości online jest możliwość otrzymywania powiadomień mailowych o nowych okazyjnych ofertach. Powiadomienia ustawia Użytkownik zgodnie z zapotrzebowaniem – może chcieć wiedzieć o ofertach natychmiast lub otrzymać zbiorczy raport raz na kilka godzin.

Monitorowanie ogłoszeń nieruchomości

przeszukiwarka nieruchomości online; strony z nieruchomościami; podkluczyk; moniter; monitorowanie ogłoszeń nieruchomości

Pozornie oczywista funkcjonalność pozwalająca na otrzymywanie powiadomień o najnowszych ofertach jest w rzeczywistości przełomowa. Spośród 100 stron z nieruchomościami te, które oferują opcję wysyłania powiadomień o najnowszych ofertach, są niestety w mniejszości. Ponadto monitorowanie nowych ogłoszeń nieruchomości jest w większości przypadków nierealne. Powiadomienia wysyłane są najczęściej raz dziennie o nieokreślonych porach i zaprojektowane są raczej po to by Użytkownik wracał na stronę z ogłoszeniami nieruchomości, a nie faktycznie otrzymał informację o najnowszej ofercie na swoją skrzynkę mailową. Dzięki narzędziu podkluczyk.pl sytuacja zmienia się diametralnie. Powiadomienia automatyczne dostosowane są do potrzeb Użytkownika i mogą być wysyłane natychmiast po pojawieniu się nowej oferty w internecie. Dzięki temu przyszły inwestor już nie szuka okazji inwestycyjnych aktywnie w internecie, tylko przegląda je na swojej skrzynce mailowej.

Okazje inwestycyjne – monitor nowych ofert

Najnowsze oferty pozyskane dzięki podkluczyk.pl są automatycznie agregowane oraz klasyfikowane na tle rynku. Co zatem to agregowanie i klasyfikowanie dokładnie oznacza? Dzięki agregacji wiele ogłoszeń dotyczących tego samego mieszkania lub domu jest widocznych w panelu podkluczyk.pl jako jedno ogłoszenie. Klasyfikacja ogłoszeń z kolei to automatyczne przypisanie każdej oferty do odpowiedniego kwartylu cenowego. Dla każdej lokalizacji wyliczany jest dynamicznie zakres aktualnych cen ofertowych, który dzielony jest na cztery kwartyle. Każde nowe ogłoszenie aktualizuje zakres cen ofertowych oraz otrzymuje oznaczenie kwartylu cenowego. Kwartyl cenowy ustalany jest na podstawie ceny za metr kwadratowy domu lub mieszkania. To wszystko dzieje się błyskawicznie aby od momentu pojawienia się oferty w internecie do otrzymania mailowo raportu jak poniżej minęło jak najmniej czasu.

Automatyczne pozyskiwanie ofert nieruchomości online – korzyści

Jakie są zatem główne korzyści z wykorzystania automatycznej przeszukiwarki nieruchomości podkluczyk.pl do pozyskiwania atrakcyjnych ofert nieruchomości online? Przede wszystkim ogromna oszczędność czasu oraz zwiększenie swoich szans na znalezienie prawdziwie okazyjnej oferty. Wyłapanie takiej atrakcyjnej cenowo oferty na rynku nieruchomości pozwala na oszczędności liczone w dziesiątkach tysięcy złotych. Dzięki podkluczyk.pl nie trzeba się już więcej zastanawiać jak pozyskiwać okazyjne oferty nieruchomości online ani gdzie szukać nieruchomości. Można po prostu szukać wszędzie korzystając jedynie z podkluczyk.pl – monitorowanie ogłoszeń nieruchomości nigdy nie było prostsze.

Pozyskiwanie okazji – co jeszcze warto wiedzieć?

4 komentarze do “Monitorowanie ogłoszeń nieruchomości – jak znaleźć okazyjne mieszkanie?”

    1. Portal podkluczyk.pl przeszukuje ponad 100 portali źródłowych, w tym portale ogólnopolskie jak i regionalne. Aby przeglądać ogłoszenia bezpośrednie wystarczy ustawić filtr na „oferty prywatne” i wyświetlone zostaną wszystkie oferty, gdzie w treści ogłoszenia pojawiają się jawnie informacje o tym, że jest to oferta bez pośredników.
      Zapraszamy do przetestowania bez zobowiązań narzędzia podkluczyk.pl przez 3 dni za cenę dużej kawy – formularz do skorzystania z 3-dniowego okresu testowego można znaleźć na dole strony z cennikiem pod adresem podkluczyk.pl/cennik. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *