Przejdź do treści
podkluczyk.pl » Blog » Jak Home Staging pomógł przyspieszyć sprzedaż mieszkania?

Jak Home Staging pomógł przyspieszyć sprzedaż mieszkania?

jak przyspieszyć sprzedaż mieszkania - just home staging

Sprzedaż mieszkania, może okazać się skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Konkurencja na rynku nieruchomości jest duża, a potencjalni nabywcy często są bardzo wymagający. Aby wyróżnić swoją ofertę i przyciągnąć uwagę klientów, warto zainwestować w Home Staging. Jeśli zastanawiasz się nad tym jak przyspieszyć sprzedaż mieszkania, to dzisiejszy wpis jest dla Ciebie. Przedstawiamy kolejną metamorfozę mieszkania przygotowaną przez Justynę z Just Home Staging.

home staging w domowym biurze przed i po
Home Staging w domowym biurze, efekt przed i po

Przygotowanie mieszkania na sprzedaż – Home Staging

Jak wiele można zyskać dzięki Home Stagingowi? Przykładem może być mieszkanie, które po 2 miesiącach nieudanych prób sprzedaży trafiło w ręce Justyny Zaniewskiej, homestagerki z dwuletnim doświadczeniem, właścicielki marki Just Home Staging. Współpraca z Justyną przyniosła niesamowite efekty – mieszkanie zostało sprzedane już 5 dni po wykonaniu Home Stagingu, a sami właściciele byli pod wrażeniem, jak wiele można zrobić, by odmienić nieruchomość bez ponoszenia dużych kosztów remontu.

home staging w salonie efekt przed i po
Home Staging w salonie, efekt przed i po

Wyzwania, przed którymi stanęła homestagerka

Do wyzwań, z którymi musiała zmierzyć się Justyna, należały m.in. położenie mieszkania na parterze, okna wychodzące na ruchliwą ulicę, ciemne pomieszczenia spowodowane dużymi drzewami za oknami oraz nieprzyjemny zapach. Ponadto nieruchomość była do remontu, co dodatkowo utrudniało jej sprzedaż. Takie mieszkanie często najlepiej nadaje się na flipa do generalnego remontu. Justynie udało się jednak wydobyć potencjał mieszkania bez kosztownego remontu.

jak przyspieszyć sprzedaż mieszkania - home staging w łazience
Home Staging w łazience, efekt przed i po

Zakres usługi Home Staging – jak przyspieszyć sprzedaż mieszkania?

Justyna Zaniewska zaczęła od konsultacji stacjonarnej, podczas której omówiła z właścicielami wytyczne dotyczące przygotowania nieruchomości. Przygotowanie do stylizacji obejmowało m.in. sprzątanie, usunięcie wykładziny czy zdjęcie korka ze ścian. W jednym z pokoi przemalowane zostały zielone ściany na biało. Z mieszkania usunięte zostały zbędne meble i wymieniono część opraw oświetleniowych i żarówek. Podczas gdy klienci zajęli się wdrażaniem zaleceń, Justyna przygotowała listę zakupową dekoracji. Po pięciu dniach założycielka Just Home Staging pojawiła się w mieszkaniu, aby przeprowadzić stylizację. Po czterech godzinach mieszkanie do remontu – bez remontu – wyglądało zupełnie inaczej. Efekty były tak dobre, że mieszkanie zostało sprzedane pięć dni później!

jak przyspieszyć sprzedaż mieszkania - home staging w sypialni
Home Staging w sypialni, efekt przed i po

Korzyści płynące z Home Stagingu

Dzięki Home Stagingowi właściciele nieruchomości mogli uwolnić się od stresu związanego z długo niesprzedającym się mieszkaniem. Udało się przyspieszyć sprzedaż mieszkania jak również zapobiec dalszemu obniżeniu ceny ofertowej oraz ponoszeniu kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości w czasie sprzedaży. Po metamorfozie mieszkanie sprzedało się w ciągu 5 dni. Odpowiednio przygotowana nieruchomość nie daje takiego pola do negocjacji cenowych, a wręcz zwiększa wartość nieruchomości.

jak przyspieszyć sprzedaż mieszkania - home staging w kuchni
Home Staging w kuchni, efekt przed i po

Kiedy korzystać z Home Stagingu?

Reasumując zawsze warto skorzystać z usługi Home Stagingu, gdy planujemy sprzedać lub wynająć nieruchomość. Homestagerka sprawnie oceni sytuację i podpowie, jakie zmiany będą korzystne dla osiągnięcia najlepszego efektu.

W tym wypadku klientom najbardziej zależało na czasie i z powodzeniem udało Justynie się ten efekt osiągnąć, utrzymując satysfakcjonującą kwotę transakcji. 

Justynę Zaniewską z Just Home Staging znajdziesz na instagramie, a jej ofertę sprawdzisz tutaj.

Już dziś umów się na konsultację online dotyczącą sprzedaży lub najmu Twojej nieruchomości, nie marnuj czasu, pieniędzy i zarabiaj więcej – wejdź tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *