podkluczyk.pl » porady

porady

Kupno mieszkania krok po kroku. Co warto wiedzieć?

Kupno mieszkania krok po kroku. Co warto wiedzieć?

Kupno mieszkania – jedna z ważniejszych decyzji w życiu Kupno mieszkania – wyzwanie, przed którym staje statystyczny Polak, po krótkim okresie wynajmowania mieszkania, kiedy już przychodzi czas na rozpoczęcie samodzielnego dorosłego życia. Często również decyzja o kupnie mieszkania jest podejmowana w konsekwencji założenia lub planowania rodziny. Poszukiwane jest wtedy odpowiednie mieszkanie,… Czytaj dalej »Kupno mieszkania krok po kroku. Co warto wiedzieć?

mieszkanie na flipa

Mieszkanie na flipa. Ile można zarobić inwestując?

Flip na mieszkaniu w największym skrócie to realizacja dobrze znanej przedsiębiorczym ludziom prostej zasady: taniej kupić – drożej sprzedać. Z racji prostoty mechanizmu działania, inwestowanie w mieszkanie na flipa stało się w ostatniej dekadzie bardzo popularne w Polsce. Mieszkanie na flipa – jak to działa? W podstawowym scenariuszu można po prostu zakupić mieszkanie poniżej… Czytaj dalej »Mieszkanie na flipa. Ile można zarobić inwestując?

Kupno mieszkania - 30 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę oglądając mieszkanie

Kupno mieszkania – 30 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę oglądając mieszkanie

Gdyby kupno mieszkania było tak proste jak zakup produktów spożywczych w sklepie, proces wyglądałby prawdopodobnie następująco: Wchodzimy do sklepu z nieruchomościami — Dzień dobry, poproszę najnowszy model mieszkania 3-pokojowego, rozkładowego, w dobrej dzielnicy, z widokiem na zieleń, ale najlepiej w centrum. — Proszę, oto nieruchomość… — Hmm… trochę drogo, ale… Czytaj dalej »Kupno mieszkania – 30 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę oglądając mieszkanie