Przejdź do treści
podkluczyk.pl » Blog » Ceny mieszkań w dzielnicach Łodzi. Raport kwiecień 2022

Ceny mieszkań w dzielnicach Łodzi. Raport kwiecień 2022

ceny mieszkań w Łodzi kwiecień 2022

Łódź jest trzecim miastem w Polsce pod względem liczby ludności. Pod względem wielkości rynku nieruchomości jednak, Łódź nie jest nawet w pierwszej piątce miast w Polsce. Stolica województwa łódzkiego ustępuje nie tylko stołecznej Warszawie. Rynek nieruchomości w Łodzi pod względem wielkości ustępuje również rynkom w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy Poznaniu. Ceny mieszkań w Łodzi są z kolei jednymi z najniższych w Polsce jeśli brać pod uwagę największe miasta. Ile kosztuje mieszkanie w Łodzi w kwietniu 2022 roku? Jak kształtują się ceny ofertowe mieszkań w poszczególnych dzielnicach Łodzi? Zapraszamy do lektury kolejnego raportu cen mieszkań dla dzielnic Łodzi na blogu podkluczyk.pl.

Ceny ofertowe mieszkań w Łodzi

W kwietniu 2022 roku mediana cen metra kwadratowego w Łodzi wynosiła 7,360 tys. zł/m2. Z zamieszczonego poniżej histogramu cen metra kwadratowego mieszkania w Łodzi można odczytać również, że poniżej 5,5 tys. zł/m2. w Łodzi wycenionych jest tylko 10% ofert. Jednocześnie najdroższe 10% ofert sprzedaży mieszkań w Łodzi wycenionych jest drożej niż 10 tys. zł/m2. 80% ofert w Łodzi mieści się zatem w przedziale pomiędzy 5,5 tys. a 10 tys. zł/m2. Bardzo mała różnica między medianą cen a średnią (7,361 tys. zł/m2) cen dla Łodzi świadczy o tym, że rynek nieruchomości w Łodzi jest dość jednorodny. Najdroższe mieszkania w Łodzi oferowane są po 10-14 tys. zł/m2. Z kolei najtańsze mieszkania w Łodzi oferowane są w cenach od 2 do 6 tysięcy zł/m2.

Wyraźny słupek w przedziale od 0 do 1000 zł/m2 to specyficzne dla Łodzi tzw prywatne kamienice. W prywatnych kamienicach w Łodzi odkupuje się od aktualnych najemców możliwość długoterminowego najmu. Jest to więc oferta sprzedaży możliwości najmu z relatywnie niskim czynszem. Podobne sytuacje mają miejsce w przypadku mieszkań Towarzystw Budownictwa Społecznego (TBS). Mieszkania w TBS’ach również oferowane są na rynku sprzedaży nieruchomości za odstępne. Jes to jednak znów odkupowanie możliwości najmu długoterminowego.

ceny mieszkań w Łodzi wykres, histogram, kwiecień 2022

Najdroższe dzielnice Łodzi

Śródmieście i Górna to dwie najdroższe dzielnice Łodzi. Mediana cen ofertowych metra kwadratowego to 7,8 tys. zł/m2 w Śródmieściu i 7,5 tys. zł/m2 na Górnej. Mediana cen w najdroższej dzielnicy Łodzi, czyli Śródmieściu, jest o 6% wyższa niż mediana cen dla całego miasta. Warto jednak zauważyć, że mieszkania w Śródmieściu Łodzi mają również największą rozpiętość cenową. 50% mieszkań w Śródmieściu Łodzi wycenianych jest między 6,5 a nawet 9 tys. zł/m2. Pozostałe 50% mieszkań w Śródmieściu rozkłada się jednak na przedziały od 3,5 do 6,5 tys. zł/m2 oraz od 9 do nawet 12 tys. zł/m2.

ceny mieszkań w dzielnicach Łodzi, rozkład cen, wykres, kwiecień 2022
Na pomarańczowo mediana cen, na granatowo drugi i trzeci kwartyl zakresu cen mkw. w danej dzielnicy, przerywaną linią całkowity zakres cen dla danej dzielnicy Łodzi.

Najtańsze dzielnice Łodzi

Najtańsze mieszkania w Łodzi można znaleźć na Bałutach. W najtańszej dzielnicy Łodzi mediana cen ofertowych jest o 5% niższa od mediany dla całego miasta. Na najtańszych w Łodzi Bałutach mediana cen ofertowych wynosi równe 7 tys. zł/m2. Dla Widzewa i Polesia mediana cen wynosi około 7400 zł/m2 i jest zbliżona do ceny przeciętnej dla Łodzi.

mapa ceny mieszkań w Łodzi w dzielnicach, kwiecień 2022
Mediana cen ofertowych mieszkań w dzielnicach Krakowa

Ponad 3 tysiące ofert sprzedaży mieszkań w Łodzi

W kwietniu 2022 w Multiwyszukiwarce podkluczyk.pl śledzącej ogłoszenia ze 100 najpopularniejszych portali pojawiło się ponad 3 tysiące nowych unikalnych ogłoszeń z Łodzi. Największym lokalnym rynkiem nieruchomości w Łodzi są Bałuty. W samym tylko kwietniu pojawiło się aż 720 nowych unikalnych ogłoszeń sprzedaży mieszkań z Bałut. Ponadto, drugie i trzecie miejsce zajmują Śródmieście oraz Górna z odpowiednio 660 oraz 620 ofert sprzedaży mieszkań.

ilość ogłoszeń sprzedaży nieruchomości w Łodzi w kwietniu 2022

Aktualne ceny mieszkań i apartamentów w Łodzi

Aktualne ceny mieszkań w Łodzi z podziałem na grupy powierzchniowe przedstawione są na poniższym wykresie. Najdroższymi mieszkaniami w Łodzi okazują się najmniejsze lokale w Śródmieściu, gdzie ceny przeciętne sięgają 9 tys. zł/m2. Niemal równie drogie co w Śródmieściu są kawalerki w dzielnicach Polesie oraz Górna. Mediana cen najmniejszych mieszkań wynosi na Polesiu oraz Górnej około 8 tys. zł/m2.

Najtańsze w przeliczeniu na metr kwadratowy mieszkania są największe lokale w Śródmieściu. Mediana cen największych mieszkań w Śródmieściu oscyluje wokół poziomu 7 tys. zł/m2.

ceny nieruchomości w Łodzi z podziałem na duże, małe i średnie mieszkania, kwiecień 2022, wykres

Ceny mieszkań w Łodzi na rynku pierwotnym i na rynku wtórnym

W większości dzielnic Łodzi przeciętne ceny ofertowe mieszkań na rynku pierwotnym i na rynku wtórnym są do siebie zbliżone. Największe różnice w cenach między rynkiem pierwotnym i rynkiem wtórnym w Łodzi widać w Śródmieściu. Wyższe przeciętne ceny ofertowe są na rynku pierwotnym niż na rynku wtórnym w Śródmieściu Łodzi.

Warto zaznaczyć, że poniższe zestawienie przedstawia statystyki wyłącznie dla ofert, które zostały jawnie oznaczone przez twórców jako rynek pierwotny oraz wtórny. Z tego powodu wyniki cen przeciętnych dla poszczególnych dzielnic jako całości mogą odbiegać od wyników składowych dla rynku pierwotnego i wtórnego.

.

ceny mieszkań w Łodzi na rynku pierwotnym i na rynku wtórnym w kwietniu 2022
Ceny mieszkań w Krakowie na rynku pierwotnym i na rynku wtórnym

Raport cen mieszkań w Łodzi

Dzisiejszy wpis jest już drugim raportem cen mieszkań w dzielnicach Łodzi. Pierwszy raport cen mieszkań w Łodzi opublikowaliśmy w listopadzie 2021. Poza Łodzią, na blogu podkluczyk.pl można znaleźć również raporty cen mieszkań dla Warszawy oraz Krakowa. Dodatkowo, co miesiąc prezentowane są statystyki cen mieszkań dla całej Polski. Ceny mieszkań w Polsce analizujemy regularnie na blogu, ale także prezentujemy darmowe raporty roczne cen ofertowych w Polsce. Zapraszamy zatem do lektury pozostałych wpisów na blogu podkluczyk.pl. Aby nie przegapić nowych raportów zachęcamy do zapisania się na newsletter.

Zapisz się do newslettera podkluczyk.pl

Podając swoje dane akceptujesz politykę prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *