Przejdź do treści
podkluczyk.pl » Blog » Ceny mieszkań w dzielnicach Warszawy. Raport lipiec 2022

Ceny mieszkań w dzielnicach Warszawy. Raport lipiec 2022

ceny mieszkań w Warszawie w dzielnicach

Największy i najdroższy rynek nieruchomości w Polsce bez zmian znajdziemy w stołecznej Warszawie. Ceny mieszkań w Warszawie są najwyższe w Polsce i wyraźnie wyższe niż w drugim najdroższym Krakowie. Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie w lipcu 2022 roku? Jak kształtują się ceny ofertowe mieszkań w poszczególnych dzielnicach Warszawy? Zapraszamy do lektury kolejnego raportu cen mieszkań dla dzielnic Warszawy na blogu podkluczyk.pl.

Ceny ofertowe mieszkań w Warszawie

W lipcu 2022 roku mediana cen metra kwadratowego w Warszawie wynosiła 12,9 tys. zł/m2. Z zamieszczonego poniżej histogramu cen metra kwadratowego mieszkania w Warszawie można odczytać również, że poniżej 9 tys. zł/m2. w Warszawie wycenionych jest tylko 10% ofert. Jednocześnie najdroższe 10% ofert sprzedaży mieszkań w Warszawie wycenionych jest drożej niż 18,5 tys. zł/m2. 80% ofert w Warszawie mieści się zatem w przedziale pomiędzy 9 tys. a 18,5 tys. zł/m2. Średnia cena ofertowa metra kwadratowego mieszkania w Warszawie jest wyższa od mediany aż o 600 zł/m2. Niemal 5% wyższa od mediany cena średnia wynika z bardzo wysokiej ceny najdroższych apartamentów w stolicy. Najdroższe mieszkania w Warszawie oferowane są za nawet 50 tys. zł/m2.

histogram cen mieszkań w Warszawie lipiec 2022

Najdroższe dzielnice Warszawy

Śródmieście jest niezmiennie najdroższą dzielnicą Warszawy. Mediana cen ofertowych metra kwadratowego w Śródmieściu Warszawy to aż 17,6 tys. zł/m2. Kolejnymi czterema dzielnicami, w których znajdziemy mieszkania znacznie droższe niż mediana dla Warszawy są Wola, Wilanów, Żoliborz i Mokotów. Tam ceny mieszkań przeciętnie kosztują od 14,9 tys. zł/mkw na Mokotowie do aż 15,5 tys. zł/m2 na Woli. Ponadto, grono dzielnic Warszawy z cenami powyżej mediany dla całego miasta uzupełniają Ochota, Włochy, Praga-Północ oraz Ursynów. Ceny ofertowe mieszkań w tych dzielnicach Warszawy oscylują w przedziale 13,2-14,1 tys. zł/mkw.

rozkład cen mieszkań w Warszawie w poszczególnych dzielnicach w lipcu 2022
Na pomarańczowo mediana cen, na granatowo drugi i trzeci kwartyl zakresu cen mkw. w danej dzielnicy, przerywaną linią całkowity zakres cen dla danej dzielnicy Warszawy.

Najtańsze dzielnice Warszawy

Najtańsze mieszkania w Warszawie można znaleźć na Białołęce. Niemal równie tanio jest w Rembertowie, Wawrze oraz Wesołej. Dodatkowo, te cztery najtańsze dzielnice Warszawy jako jedyne utrzymują medianę cen ofertowych poniżej 11 tys. zł/m2. Białołęka z medianą 9,8 tys. zł/m2 zdecydowanie odbiegają od przeciętnej ceny dla całej Warszawy. Ponadto, warto wyróżnić jeszcze jedną najtańszą dzielnicę Warszawy, w której mediana cen balansuje wokół psychologicznej wartości 11 tys. zł/m2. Tą dzielnicą jest Ursus.

ceny ofertowe mieszkań w Warszawie mapa
Mediana cen ofertowych mieszkań w dzielnicach Warszawy

Ponad 11 tysięcy ofert sprzedaży mieszkań w Warszawie

W lipcu 2022 w Multiwyszukiwarce podkluczyk.pl, śledzącej ogłoszenia ze 100 najpopularniejszych portali pojawiło się ponad 11 tysięcy nowych unikalnych ogłoszeń z Warszawy. W porównaniu z lipcem 2021 jest to o 2,5 tysiąca ofert mniej. Natomiast w rekordowym listopadzie 2021 pojawiło się aż o 5,5 tysiąca ofert więcej niż w lipcu 2022. Największym lokalnym rynkiem nieruchomości w Warszawie jest Mokotów. W samym tylko lipcu 2022 pojawiło się aż 1600 nowych unikalnych ogłoszeń sprzedaży mieszkań z Mokotowa. Ponadto, drugie i trzecie miejsce zajmują Białołęka oraz Wola z odpowiednio 1400 oraz 1000 ofert sprzedaży mieszkań w lipcu 2022.

ilość ogłoszeń sprzedaży mieszkań w Warszawie wykres

Aktualne ceny mieszkań i apartamentów w Warszawie

Aktualne ceny mieszkań w Warszawie z podziałem na grupy powierzchniowe przedstawione są na poniższym wykresie. Najdroższymi mieszkaniami w Warszawie okazują się największe lokale na Żoliborzu, gdzie ceny przeciętne sięgają niemal 20 tys. zł/m2. Równie drogie co wspomniane duże mieszkania na Żoliborzu są kawalerki oraz największe apartamenty w Śródmieściu. Mediana cen wynosi w tej dzielnicy około 18 tys. zł/m2 kawalerki oraz prawie 19 tys. zł/m2 największych apartamentów.

Najtańsze w przeliczeniu na metr kwadratowy mieszkania są największe lokale w Rembertowie oraz Wesołej. Mediana cen największych mieszkań w tych dzielnicach oscyluje wokół poziomu 8,5-9 tys. zł/m2.

ceny mieszkań w Warszawie wykres lipiec 2022

Ceny mieszkań w Warszawie na rynku pierwotnym i na rynku wtórnym

W większości dzielnic Warszawy przeciętne ceny ofertowe mieszkań na rynku pierwotnym i na rynku wtórnym są do siebie zbliżone. Największe różnice w cenach między rynkiem pierwotnym i rynkiem wtórnym w Warszawie widać w dzielnicach Mokotów, Praga-Południe, Wilanów oraz Białołęka. Wyższe ceny ofertowe na rynku wtórnym niż na rynku pierwotnym spotkamy w Wilanowie i na Białołęce. Z drugiej strony, mieszkania z rynku pierwotnego wyceniane zdecydowanie wyżej od istniejących nieruchomości znajdziemy na Mokotowie i na Pradze-Południe.

Warto zaznaczyć, że poniższe zestawienie przedstawia statystyki wyłącznie dla ofert, które zostały jawnie oznaczone przez twórców jako rynek pierwotny oraz wtórny. Z tego powodu wyniki cen przeciętnych dla poszczególnych dzielnic jako całości mogą odbiegać od wyników składowych dla rynku pierwotnego i wtórnego.

.

ceny mieszkań w Warszawie rynek pierwotny i rynek wtórny lipiec 2022
Ceny mieszkań w Warszawie na rynku pierwotnym i na rynku wtórnym

Raport cen mieszkań w Warszawie

Dzisiejszy wpis jest kolejnym raportem cen mieszkań w dzielnicach Warszawy. W porównaniu z lipcem 2021 mediana cen w Warszawie wzrosła o 7,5% z 12 do 12,9 tys. zł/m2. Z kolei od lutego 2022 mediana cen ofertowych w Warszawie wzrosła o niecały 1%.

Poza Warszawą, na blogu podkluczyk.pl można znaleźć również raporty cen mieszkań dla Krakowa oraz Łodzi. Dodatkowo, co miesiąc prezentowane są statystyki cen mieszkań dla całej Polski. Ceny mieszkań w Polsce analizujemy regularnie na blogu, ale także prezentujemy darmowe raporty roczne cen ofertowych w Polsce. Zapraszamy zatem do lektury pozostałych wpisów na blogu podkluczyk.pl. Aby nie przegapić nowych raportów zachęcamy do zapisania się na newsletter. Dodatkowo, na otwartej grupie na facebook’u prezentujemy co miesiąc statystyki cen ofertowych mieszkań z Polski i największych miast Polski.

2 komentarze do “Ceny mieszkań w dzielnicach Warszawy. Raport lipiec 2022”

  1. Najnowszy raport z danymi o cenach mieszkań w dzielnicach Warszawy z sierpnia 2023 dostępny jest już na blogu:
   https://podkluczyk.pl/ceny-mieszkan-w-warszawie-w-sierpniu-2023-wedlug-dzielnic/

   Zapraszamy również do śledzenia grupy na FB, gdzie co miesiąc publikujemy rozszerzone dane o cenach mieszkań w Polsce, cenach mieszkań w Warszawie, Łodzi, Krakowie, a także Trójmieście i na Śląsku:
   https://www.facebook.com/groups/raporty.cen.mieszkan.i.domow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *